Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 26 Czerwca 2018

Żegnamy dr. Józefa Rejewskiego - pierwszego przewodniczącego rady miasta

26 Czerwca 2018, Autor: Iga Arciszewska

Józef Rejewski był wieloletnim, aktywnym samorządowcem. Po wyborach w 1990 roku został pierwszym przewodniczącym Rady Miasta Ełku. Był również cenionym  lekarzem chirurgiem. Doktor Józef Rejewski zmarł 24 czerwca 2018 r. w wieku 83 lat.

dr Józef Rejewski urodził się w 1935 r. w Mosinie (woj. wielkopolskie). Zmarł 24 czerwca 2018 r. w Ełku. Żył 83 lata.

Przez 14 lat aktywnie działał w ełckim samorządzie. W radzie miasta zasiadał nieprzerwanie od 1990 roku do końca 2004 roku. Był pierwszym przewodniczącym Rady Miasta Ełku wybranym w 1990 r. po zmianach ustrojowych. Funkcję przewodniczącego sprawował również w III kadencji.

Józef Rejewski był lekarzem od 1963 roku. Pracował w szpitalu miejskim usytuowanym wówczas przy ul. Mickiewicza. Już w 1965 roku został kierownikiem Powiatowej Przychodni Obwodowej. W 1972 r. objął stanowisko zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgicznego, natomiast dwa lata później – kierownika Poradni Chirurgicznej. W 1977 r. awansował na zastępcę dyrektora ds. opieki zdrowotnej. Niecały rok później pełnił obowiązki dyrektora ZOZ w Ełku. O 1989 r. był zastępcą ordynatora Oddziału Chirurgii, a potem objął stanowisko ordynatora.

Widząc również wyraźną potrzebę zmian w ełckiej służbie zdrowia, aktywnie wspierał inicjatywę budowy nowego szpitala miejskiego na os. Jeziorna.