Autor: Damian Kurowski | Data publikacji: 10 Lipca 2018

Ełcki Quiz Historyczny „Nasza Niepodległa” - VI etap (lipiec 2018)

10 Lipca 2018, Autor: Damian Kurowski

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości serdecznie zapraszamy do udziału w Ełckim Quizie Historycznym „Nasza Niepodległa”. Do wygrania atrakcyjne nagrody i gadżety promocyjnych. Przypominamy, że na odpowiedzi w VI etapie, czekamy do końca tygodnia (do niedzieli 15 lipca).

Urząd Miasta Ełku we współpracy z Muzeum Historycznym w Ełku przeprowadza Ełcki Quiz Historyczny „Nasza Niepodległa”. Co miesiąc zadajemy Państwu 10 pytań związanych tematycznie z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Co miesiąc 10 osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, otrzyma nagrody i gadżety promocyjne.  Sprawdź, co wiesz o historii Polski, historii Mazur oraz historii Ełku.

W lutym, marcu, kwietniu, maju  oraz czerwcu zadaliśmy Państwu po 10 pytań. Dzisiaj kolejne 10 pytań, do wygrania kolejnych 10 gadżetów. Zapraszamy wszystkich - tych, którzy już na pytania odpowiadali, ale także tych, którzy dopiero chcieliby wziąć udział w quizie.

Przypominamy:
Odpowiedzi można udzielać TYLKO na adres e-mail: a.lewandowska@um.elk.pl

Każda osoba, która weźmie udział w quizie, proszona jest o podanie swojego: imienia, nazwiska (ewentualnie telefonu kontaktowego) oraz nazwy miasta w którym mieszka.

Przekazanie tych informacji będzie tożsame z udzieleniem zgody na ich publikację na stronie www.elk.pl, Facebook - Urzęd Miasta Ełku oraz w aplikacji mobilnej.
Więcej informacji udziela Pani Anna Lewandowska, e-mail: a.lewandowska@um.elk.pl, tel: 87 732-62-74

Ełcki Quiz Historyczny „Nasza Niepodległa” – VI etap (10 pytań – lipiec 2018):

1. Jaką nazwę nosiła pierwsza w historii organizacja międzynarodowa o celach ogólnych, powołana po I wojnie światowej dla rozwoju współpracy oraz zapewnienia międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa?
2. Wymień główne cele działalności Ligi Narodów?
3. Wymień główne organy Ligi Narodów.
4. Gdzie znajdowała się siedziba Ligi Narodów?
5. Jaką nazwę nosił pierwszy stały sąd międzynarodowy funkcjonujący przy Lidze Narodów jako jej autonomiczny organ orzekający w sporach między państwami?
6. Czym była linia Curzona?
7. Czym był plan Dawesa?
8. Jednym z postanowień traktatu wersalskiego było nałożenie na Niemcy reparacji wojennych. W maju 1921 r. zakończyła pracę Komisja Odszkodowawcza. Na jaką sumę ustalono wysokość niemieckich reparacji wojennych?
9. Jaką nazwę nosił przyjęty w 1929 r. na konferencji paryskiej plan określający warunki spłaty przez Niemcy reparacji, nałożonych na nie po I wojnie światowej, który stanowił rewizję planu Dawesa i zredukował sumę długów niemieckich i wysokość rocznych spłat?
10. Czym była Liga Morska i Kolonialna?

Poniżej regulamin konkursu: