Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 21 Sierpnia 2018
Eryk Lubos vs Mamed Khalidov – w Ełku realizowane są zdjęcia do filmu „Underdog”
Na terenie Ełku realizowane są zdjęcia do pełnometrażowego filmu „Underdog”. Jest to historia zawodnika MMA, który po upadku będzie walczył o powrót na szczyt. Film powstaje przy współpracy z Federacją KSW. W fabule oprócz Eryka Lubosa i legendy KSW Memeda Khalidova pojawi się gwiazdorska obsada: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno oraz Mariusz Drężek. Premiera zaplanowana jest na styczeń 2019 r.


MMA (ang. Mixed Martial Arts), czyli mieszane sztuki walki to sport, który budzi ogromne emocje. Zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika.

„Underdog” - w żargonie sportowym to ten, który dostaje szansę, choć teoretycznie skazany jest na porażkę. To obraz kulis sportowego świata ukazany oczami zawodnika, a także historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.

W filmie oprócz Eryka Lubosa i Memeda Khalidova będzie można zobaczyć także: Aleksandrę Popławską, Tomasza Włosoka, Janusza Chabiora, Jarosława Boberka, Emmę Giegżno oraz Mariusza Drężka.

Dla Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015, występ w filmie to debiut aktorski.  

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie.

Reżyseria: Maciej Kawulski, Konrad Niewolski
Zdjęcia: Bartosz Cierlica
Producent: Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes - EKIPA Sp. z o.o.

Koproducent: NEXT FILM
Dystrybutor: NEXT FILM
Partner: Miasto Ełk