Aktualności

Autor: Magdalena Nowikowska | Data wpisu: 23 Sierpnia 2018
Festyn kulinarny "Frutti di Lago"
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym 26 sierpnia o godz. 16.30 zapraszają na festyn kulinarny "Frutti di Lago czyli kulinarne skarby jezior", który odbędzie się w ogrodzie CEE. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W niedzielę 26 sierpnia o godz. 16.30 w ogrodzie CEE w Ełku odbędzie się festyn kulinarny „Frutti di Lago”. W ramach tego wydarzenia o godz. 11.00 na terenie Wypożyczalni kajaków Dryf w Stradunach rozpocznie się spływ kajakowy „na pieczoną rybę”.

Podczas festynu odbędzie się pokaz kulinarny, który poprowadzi kucharz Wojciech Charewicz, a na scenie towarzyszyć mu będzie aktor - Andrzej Grabarczyk. Kucharz opowie o wartościach odżywczych i zdrowotnych ryb słodkowodnych oraz przybliży zasady właściwego odżywiania zwracając uwagę na potrzeby organizmu ludzkiego w różnych okresach życia.

Częścią finalną pokazu będzie przygotowanie na ognisku zupy rybnej zwanej „solianką”, podawaną z ogórkiem kiszonym i oliwkami.

W trakcie pokazu odbędzie się konkurs kulinarny polegający na przyrządzeniu ryby jeziornej z grilla, mając do dyspozycji świeżą rybę, warzywa i przyprawy. Jury oceni potrawy i wyłoni zwycięzcę konkursu. Uczestnikom konkursu zapewnione zostaną wszystkie niezbędne produkty. Liczba uczestników jest ograniczona.

Zapisy prowadzone są poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres r.cimochowska@cee.elk.pl do dnia 23.08.2018 r.

Więcej na: www.cee.elk.pl