Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 29 Sierpnia 2018

Pierwsza Jadłodzielnia w Ełku – już działa

29 Sierpnia 2018, Autor: Paweł Butwiłowski

Pierwsza Jadłodzielnia w naszym mieście powstała z inicjatywy Wyższej Szkoły Gospodarki, Obywatelskiej Inicjatywy „Podwórko” oraz we współpracy z Urzędem Miasta Ełku. Już od dzisiaj mogą z niej bezpłatnie korzystać osoby potrzebujące. Obiekt mieści się przy ul. Małeckich 3 (od strony podwórka).

Chcesz podzielić się posiłkiem? A może w twojej lodówce znajdują się produkty, których nie użyjesz? Nie wyrzucaj ich. Jeżeli są jeszcze przydatne do spożycia - przynieś je i zostaw w Jadłodzielni.

Ełcka Jadłodzielnia jest miejscem, w którym każda osoba potrzebująca może najeść się do syta. Natomiast firmy i instytucje mające nadwyżkę niewykorzystanej żywności mogą pozostawić ją w bezpiecznych i higienicznych warunkach.

Obiekt mieści się przy ul. Małeckich 3 (od strony podwórka) i funkcjonuje jako szafa zewnętrzna z dostępem dla wszystkich potrzebujących. W okresie letnim wyposażony jest również w lodówkę do przechowywania żywności.

Do Jadłodzielni możesz przynieść m.in.:

- produkty, które sam mógłbyś zjeść,

- produkty zapakowane w opakowaniach hermetycznych lub w pojemnikach,

- wyroby własne, np. ciasto, zupa szczelnie zapakowana

Uwaga! Nie zostawiaj m.in. takich produktów jak:

- surowe mięso,

-otwarte puszki i słoiki,

- żywności z oznakami zepsucia.