Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 13 Września 2018

Powstaje Forum Rewitalizacji przy Prezydencie Miasta Ełku

13 Września 2018, Autor: Magdalena Nowikowska

W ełckim ratuszu 5 września odbyło się pierwsze spotkanie Forum Rewitalizacji. Na tym spotkaniu została wyłoniona grupa robocza, która przy wsparciu eksperta będzie pracowała nad stworzeniem koncepcji funkcjonowania Forum. Osoby zainteresowane tematyką rewitalizacji mogą włączyć się w tą działalność.

Forum składa się z osób chcących aktywnie włączyć się w procesy odnowy śródmieścia Ełku. Ponadto ma pełnić funkcje doradcze, pomysłodawcze, opiniujące dla Prezydenta Ełku w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji.

Wewnętrzna struktura Forum Rewitalizacji, zasady współpracy oraz zadania zostaną wypracowane przez samych członków.

Ekspertem jest dr Bohdan Skrzypczak, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, który z ramienia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wspiera realizację projektu "Nowe Śródmieście Miasta Ełk - wzór na rewitalizację".

Wszyscy zainteresowani mogą włączyć się w działalność Forum Rewitalizacji.

Informacji udziela Wydział Strategii i Rozwoju, tel. 87 73 26 132, a.lemieszonek@um.elk.pl