Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 28 Września 2018

Kolejny koncert Muzyki Organowej i Kameralnej

28 Września 2018, Autor: Magdalena Nowikowska

Ełckie Centrum Kultury zaprasza 30 września o godz. 19.00 na kolejny koncert w ramach X edycji Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Wydarzenie odbędzie się w kościele Ewangelicko - Metodystycznym w Ełku. Wystąpi duet fortepianowy Duo Concertante. Wstęp wolny.

Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Ełku organizowane są już od dziesięciu lat. Obecnie to jedno z ważniejszych wydarzeń promujących muzykę klasyczną w mieście i regionie. Główną ideą tego przedsięwzięcia jest prezentowanie publiczności dzieł literatury organowej i kameralnej w profesjonalnych wykonaniach.

Wykonawcy:

Jolanta Terlecka–Porębska jest absolwentką klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Filia w Białymstoku). Studia ukończyła z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w kursach i seminariach, które prowadzili uznani artyści i pedagodzy.

Adam Januszkiewicz jest absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Filia w Białymstoku). Studia ukończył z wyróżnieniem. Podczas studiów pracował również pod kierunkiem innych wybitnych pianistów i pedagogów polskich i zagranicznych takich jak:. J. Domańska, M. Catania,W. Malicki, A. Jasiński, J.Banowetz, W. Vitaite, R,Marat, W.Mierżanow, K. Kenner.

W programie:

• Franz Schubert (1797- 1828) – Allegro a-moll D 947 „Lebensstürme”

• Ignacy Jan Paderewski (1869 – 1941) – Album Tatrzańskie op.12

• Piotr Czajkowski (1840 – 1893) – Dziadek do orzechów