Autor: Mariusz Jarząbek | Data publikacji: 09 Października 2018

Trwa budowa McDonald’sa – możliwe utrudnienia w ruchu

09 Października 2018, Autor: Mariusz Jarząbek

W związku z budową restauracji McDonald’s w Ełku nastąpi przebudowa fragmentu ulic Suwalskiej i Rzemieślniczej. Prace rozpoczną się 10 października i potrwają około 6 tygodni. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

Do końca inwestycji miasto będzie prowadziło nadzór nad zgodnością prac z założeniami projektu przebudowy odcinka ulicy Suwalskiej w zakresie wykonania lewoskrętu (wjazd na teren McDonald’sa od strony ronda).

Prace rozpoczną się 10 października i potrwają około 6 tygodni.

Przebudowa dróg związana z powstaniem restauracji McDonald's wymaga podzielenia prac na etapy.

Wykonanie poszerzenia jezdni na odcinku od ronda w kierunku stacji ORLEN

Wyłączony zostanie prawoskręt do stacji paliw. Na całym odcinku prowadzonych prac zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Etap II

Przebudowa wyspy dzielącej prace na nitce wjazdowej do miasta od ronda w kierunku stacji ORLEN

Uruchomiony zostanie prawoskręt do stacji paliw. Pas wyjazdowy z miasta zostanie zawężony do 3 metrów. Na całym odcinku prowadzonych prac utrzymane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Etap III

Wykonanie zjazdu z ulicy Rzemieślniczej oraz wykonanie odcinka drogi ul. Rzemieślniczej i Bursztynowej

Ruch w ciągu ulicy Suwalskiej będzie przebiegał bez utrudnień. Wyjazd z ulicy Rzemieślniczej do ulicy Suwalskiej zostanie zamknięty. Odcinek ulicy Rzemieślniczej od wysokości budynku nr 10 do ulicy Suwalskiej zostanie wyłączony z ruchu (mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich posesji). Dojazd do ulicy Rzemieślniczej i ul. Bursztynowej możliwy od ul. Przemysłowej.