Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 31 Października 2018

Dzieci z zaprzyjaźnionego Alytusa zagościły w ełckich domach

31 Października 2018, Autor: Magdalena Nowikowska

W dniach 25-26 października br. z wizytą studyjną w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przebywała grupa dzieci z Alytusa (litewskiego miasta partnerskiego Ełku) w ramach projektu  "Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa” z Programu Interreg V-A Litwa – Polska.

Piętnastu uczniów i dwóch nauczycieli z Litwy przebywało u rodzin uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Wizyta umożliwiła gościom poznanie kultury i zwyczajów naszego regionu oraz sama w sobie była wspaniałą formą warsztatów językowych.

Podczas wizyty studyjnej odbyły się zajęcia w pracowniach językowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt, dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach tego samego projektu.

Ponadto szkoła przygotowała dla uczestników szereg zajęć m.in. z robotyki, zajęć tanecznych, sportowych – na ściance wspinaczkowej oraz zajęć z zakresu programowania.