Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 07 Listopada 2018
Prezydent nagrodził małych i dużych patriotów
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mały i duży patriota” odbyło się 6 listopada w Urzędzie Miasta. Prezydent Ełku wręczył 13 nagród oraz 10 wyróżnień laureatom konkursu, wśród których są dzieci i młodzież z ełckich szkół.

W jubileuszowym roku odzyskania niepodległości przez Polskę prezydent Ełku ogłosił konkurs plastyczny „Mały i duży patriota”. Celem konkursu było m.in. promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci i młodzieży wizerunku Polski, rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej, budzenie szacunku do Polaków i ich bohaterskich czynów.

Prace zgłaszano do 30 czerwca 2018 r. w jednej z trzech kategorii: klasy I-III, klasy IV-VII, klasy gimnazjalne.

W konkursie wzięło udział 60 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po wakacjach prace oceniła powołana w tym celu przez prezydenta komisja konkursowa w składzie:

  1. Artur Urbański – Zastępca Prezydenta Miasta Ełku
  2. Aneta Werla – Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury
  3. Ewa Awramik – Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Ełku
  4. Piotr Topczyłko – artysta plastyk, autor licznych murali na terenie Ełku

Po zapoznaniu się z opinią komisji Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz przyznał 13 nagród i 10 wyróżnień. Dodatkowo prezydent zdecydował o uhonorowaniu wszystkich uczestników dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Uwaga! Prace wszystkich uczestników konkursu są wystawione w holu Urzędu Miasta Ełku i będzie można je oglądać do 13 listopada.