Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 13 Listopada 2018

Delegacje z Nettetal i Alytusa świętowały z ełczanami

13 Listopada 2018, Autor: Iga Arciszewska

Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę z ełczanami świętowali delegaci z miast partnerskich z Nettetal (Niemcy) i Alytusa (Litwa). Goście uczestniczyli w wydarzeniach przygotowanych przez miasto oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W dniach 10 – 11 listopada  gościli w Ełku przedstawiciele z partnerskiego miasta z Niemiec.  Delegacji z Nettetal przewodniczyła Pani Renate Dyck – przewodnicząca Komisji Kultury i Partnerstwa Miast Rady Miasta Nettetal. Towarzyszyli jej członkowie partnerstwa naszych miast i przedstawiciele urzędu: Pani Roshwita Karallus oraz Panowie Berthold Marusczyk, Norbert Muller, Norbert Schneider. Obecna była również Pani Barbel Wiesensse – prezes Stowarzyszenia Dawnych Mieszkańców Powiatu Ełckiego. Natomiast do wspólnego świętowania w dniu 10 listopada przyłączyli się Tautvydas Tamulevicius – zastępca burmistrza Miasta Alytus oraz Vytautas Jastremskas – dyrektor wykonawczy.

W sobotę rano 10 listopada z delegatami z miast partnerskich z Nettetal i Alytusa spotkali się w ratuszu Tomasz Andrukiewicz prezydent miasta Ełku wraz ze swoim zastępcą Arturem Urbańskim. Następnie goście mieli okazję odwiedzić m.in. Park Naukowo – Technologiczny, Muzeum Historyczne w Ełku oraz nową plażę miejską na os. Jeziorna. Po południu uczestniczyli również w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin.

W niedzielę goście z Nettetal rozpoczęli dzień o godz. 11.11 Biegiem Niepodległości, w którym wzięli udział razem z mieszkańcami Ełku. Po Mszy Świętej w katedrze Św. Wojciecha uczestniczyli w uroczystościach oficjalnych przy ratuszu składając m.in. kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólne świętowanie zakończyło się koncertem w kościele Najświętszego Serca Jezusowego.