Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 07 Grudnia 2018

Zakończyło się świąteczne ozdabianie naszego miasta

07 Grudnia 2018, Autor: Iga Arciszewska

W tym roku na ełckich latarniach wzdłuż ulicy Armii Krajowej pojawiły się nowe ozdoby, a na placach i skwerze fontanny świetlne. Zostały oświetlone również drzewa. Jak co roku nie zabrakło także świątecznych choinek. Z kolei przy głównej ulicy stoi dwumetrowy anioł, a na jeziorze ełckim stanie zaprzęg reniferów z Mikołajem.

W tym sezonie prace związane ze świątecznym przyozdabianiem Ełku zakończyły się do 6 grudnia, czyli na Mikołajki.

Zakres prac obejmował m. in. montaż 236 ozdób na latarniach wzdłuż ełckich ulic – łącznie 10 rodzajów. W tym roku pojawiło się 30 nowych ozdób, które zawisły na ulicy Armii Krajowej. Dokupione zostały  także: ogromny ponad trzymetrowy Anioł, rama świetlna do robienia zdjęć oraz świetlny napis I love Ełk.

Pojawiły się także inne świetlne ozdoby, w tym m.in.

• fontanna świetlna – w Parku Solidarności i na skwerze ks. Foksa na osiedlu Baranki,
  • choinka – na Placu Jana Pawła II, „Rondzie Saperów” (skrzyżowanie ulic: Kilińskiego i Targowej) oraz skwerze Rusałki,
  • zaprzęg reniferów z Mikołajem – na jeziorze ełckim,
  • figury damy i dżentelmena – przed Urzędem Miasta,
  • drzewo świetlne – w Parku Kopernika,
  • oświetlenie drzew tzw. lodowe tuby -  przy Kościele Najświętszego Serca Jezusowego,
  • 2 metrowy świecący anioł - przy ul. Wojska Polskiego,

Zamontowane ozdoby są typu LED, a więc są oszczędne i trwałe.