Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 20 Grudnia 2018
Miejskie Spotkanie Opłatkowe
Tradycyjnie 19 grudnia w Ełckim Centrum Kultury odbyło się miejskie spotkanie opłatkowe, które było okazją do obejrzenia przedstawienia świątecznego pt. „Dziecię nam się narodziło” przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Ełku oraz złożenia życzeń. Inicjatorem spotkania był prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

To już tradycja, że co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele wszystkich ełckich środowisk spotykają się na spotkaniu opłatkowym. Jest to okazja nie tylko do refleksji nad właściwym sensem świąt, ale także do złożenia sobie życzeń oraz podziękowania za współpracę.

Zaproszeni goście mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt wsłuchując się w kolędy i inne utwory muzyczne, które specjalnie z tej okazji przygotował Chór GospElk Ełckiego Centrum Kultury.

Pierwsza część spotkania odbyła się w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury. Zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie świąteczne pt. „Dziecię nam się narodziło” przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Po zakończeniu części artystycznej goście udali się na salę „Zebra". Tam o świąteczny nastój zadbał Chór GospElk ECK pod przewodnictwem muzycznym Daniela Szejdy.

Harcerze przekazali światło betlejemskie Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Jerzemu Mazurowi. Następnie Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku Ks. dr Antoni Skowroński przeczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa. Ks. Biskup oraz Prezydent Ełku skierowali życzenia do zebranych gości. Jak co roku wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Wśród uczestników spotkania byli m.in. ełccy duchowni różnych wyznań. Obecni byli również: parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu miejskiego, wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, przedstawiciele miejskich oraz powiatowych jednostek organizacyjnych, wymiaru sprawiedliwości i służb mundurowych, oświaty, organizacji pozarządowych i związków zawodowych, a także przedsiębiorcy, bankowcy i dziennikarze.