Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 20 Grudnia 2018

„Pro – Medica” wśród najlepszych szpitali

20 Grudnia 2018, Autor: Iga Arciszewska

Ełcki szpital znalazł si na 44. miejscu w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital” oraz 4. miejsce wśród szpitali w województwie warmińsko – mazurskim. „Pro-Medicę” wyprzedzają jedynie trzy szpitale wojewódzkie z naszego regionu. To czyni nasz szpital najlepszym szpitalem powiatowym/miejskim w województwie. Badana była m.in. jakość usług, bezpieczeństwo pacjenta, inwestycje oraz szeroko rozumiane funkcjonowanie szpitala.

Ranking przygotowywany został przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i "Rzeczpospolitą". W województwie warmińsko – mazurskim przed ełckim szpitalem znalazły się jedynie trzy szpitale wojewódzkie: Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Wojewódzki Szpital w Olsztynie oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

W ocenie szpitali w tegorocznym rankingu brane pod uwagę były m.in.  jakość usług, bezpieczeństwo pacjenta oraz osób odwiedzających, proces leczenia, kadra pracownicza, finanse (ekonomia szpitala), realizowane inwestycje oraz administracja szpitala.

W ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital” wzięło udział 207 szpitali wojewódzkich, powiatowych, miejskich i klinik z całej Polski. Szpital „Pro Medica” w Ełku zajął 44. pozycję. W naszym województwie ełcki szpital wyprzedzają jedynie trzy szpitale wojewódzkie. Przed nie ma żadnego szpitala powiatowego/miejskiego z województwa warmińsko – mazurskiego.

Z kolei w swojej grupie szpitali, do której należą przede wszystkim szpitale powiatowe/miejskie „Pro – Medica” w Ełku zajęła 9. miejsce.  Wśród wyróżnionych szpitali nie ma żadnego innego szpitala kwalifikowanego w tej kategorii z województwa warmińsko – mazurskiego.

Natomiast w rankingu szpitali województwa warmińsko – mazurskiego, szpital „Pro – Medica” w Ełku znalazł się na 4. miejscu.