Aktualności

Autor: Magdalena Nowikowska | Data wpisu: 09 Stycznia 2019
Premiera filmu „Underdog” w Ełku
Już w piątek w kinie Ełckiego Centrum Kultury będzie można obejrzeć pierwszy polski film o MMA pt. „Underdog”, którego sceny były realizowane m.in. w naszym mieście. W piątkowym seansie o godz. 19.30 wezmą udział reżyserzy, producenci oraz aktorzy filmu. Bilety do nabycia w kasie ECK.

Na terenie Ełku w sierpniu realizowane były zdjęcia do pełnometrażowego filmu „Underdog”.  Jest to historia zawodnika MMA, który po upadku będzie walczył o powrót na szczyt.

„Underdog” - w żargonie sportowym to ten, który dostaje szansę, choć teoretycznie skazany jest na porażkę. To obraz kulis sportowego świata ukazany oczami zawodnika, a także historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.

Dla Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015, występ w filmie to debiut aktorski.  

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie.

Reżyseria: Maciej Kawulski, Konrad Niewolski
Zdjęcia: Bartosz Cierlica
Producent: Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes - EKIPA Sp. z o.o.
Koproducent: NEXT FILM
Dystrybutor: NEXT FILM
Partner: Miasto Ełk

Więcej informacji o seansach na www.eck.elk.pl w zakładce Kino.