Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 31 Stycznia 2019

Streetworking na ełckich podwórkach

31 Stycznia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Streetworkerzy, animatorzy uliczni oraz młodzi liderzy kontynuują pracę z dziećmi, młodzieżą oraz całymi rodzinami na 5 ełckich podwórkach. Działania realizowane będą do 31 grudnia 2020 r. Łączna wartość projektu to ponad 1 mln. zł.

Od początku nowego roku swoją prace na ełckich podwórkach kontynuują streetworkerzy, animatorzy uliczni oraz młodzi liderzy, którzy nawiązują kontakt z grupami dzieci i młodzieżą w ich bezpośrednim środowisku; na podwórku, ulicy lub parku.

Nowym elementem stosowanym po raz pierwszy nie tylko w naszym mieście ale i całym regionie jest praca na podwórkach „Młodych Liderów” wraz ze streetworkerami i animatorami.

Młodzi liderzy to osoby wywodzące się z poszczególnych podwórek. W ramach utworzonej Akademii Młodych Liderów przechodzą szkolenia i trening interpersonalny, który przygotuje ich do pracy w środowisku otwartym.

Praca prowadzona jest na podwórkach przy:

• ul. Świackiego Sępa 1 i ul. Moniuszki 17,19

• ul. Orzeszkowej 15, 17, 19, 21

• ul. Mickiewicza 33, 35

• ul. Chopina 9

• ul. Armii Krajowej 38-58

Działania realizowane są w ramach projektu „LOKALNE PERSPEKTYWY”, realizowanego przez miasto w partnerstwie ze Stowarzyszeniem ALTERNATYWA.

Projekt realizowany jest w okresie 01 września 2018 r. – 31 grudnia 2020 r.

Głównym celem projektu jest rozwój usług społecznych oraz integracja rodzin ze środowiskiem lokalnym poprzez udział 134 os., mieszkańców MOF Ełk, osób zagrożonych ryzykiem ubóstwa lub wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych.

W ramach projektu dla uczestników zaplanowano:

• Akademię Liderów, w której kompetencje do pracy w środowisku otwartym zdobędzie 24 Młodych Liderów,

• pracę Streetworkerów i Animatorów ulicznych wraz z Młodymi Liderami na 11 wybranych podwórkach

• organizację pikników na wybranych 11 podwórkach oraz w Parku Kopernika i Parku Odkrywców Kolei

• poradnictwo specjalistyczne,

• warsztaty i treningi.

Łączna wartość projektu: 1 149 808,80 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1 091 008,80 zł

Wkład własny Gminy Miasta Ełku: 58 800 zł

Projekt „LOKALNE PERSPEKTYWY”, dofinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.