Autor: Agata Szostak | Data publikacji: 12 Lutego 2019

Pierwsze urodziny Klubu Seniora.

12 Lutego 2019, Autor: Agata Szostak

Ełcki „Klub Seniora” obchodzi swoje pierwsze urodziny. Działalność Klubu to wspieranie osób starszych 60+ w ich codziennym funkcjonowaniu. Placówka powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

30 stycznia 2018 roku swoją działalność rozpoczął  „Klub Seniora” działający w ramach programu „Senior +”  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obchody rocznicy odbyły się we wtorek 12 lutego. Na urodzinowy tort zaproszony został między innymi: Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz członkowie klubu.

Jedną z przygotowanych atrakcji był występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku oraz recytacja wierszy przez Seniorów. Na koniec seniorom czas umilił Daniel Szejda.

Początki działalności Klubu nie były łatwe, małe zainteresowanie ze strony ełczan, nieśmiałość wobec takiego typu nawiązywania znajomości i spędzania czasu. Dziś Klub może się pochwalić około 20 stałymi członkami, którzy aktywnie biorą udział w organizowanych zajęciach i wydarzeniach kulturalnych.

Ogólne założenia klubu to przeciwdziałanie izolacji starszych mieszkańców naszego miasta, oraz pomoc w codziennym funkcjonowaniu, a także motywowanie seniorów do działań na rzecz samopomocy i działań wolontarystycznych na rzecz innych. Z zajęć w Klubie mogą skorzystać przede wszystkim nieaktywni zawodowo mieszkańcy Ełku powyżej 60 roku życia, w tym osoby niepełnosprawne.

Klub Seniora „Senior+” w Ełku powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówki w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020, edycja 2017. Wartość projektu to 150 tys. zł, w tym dofinansowanie w wysokości 120 tys. zł.

Prowadzeniem klubu zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku. Siedziba Klubu Seniora mieści się przy ulicy Piłsudskiego 10 (tzw. „Pałacyk”), placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach:  8-16. Więcej informacji można uzyskać (Klub Seniora, ul. Piłsudskiego 10, 19-300 Ełk, tel. 87 732 64 96).