Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 27 Lutego 2019

XXX Jarmark Kaziuka

27 Lutego 2019, Autor: Magdalena Nowikowska

W dniach 1 – 2 marca po raz trzydziesty w naszym mieście zagości Jarmark Kaziuka.  Podczas tego dwudniowego wydarzenia odbędą się występy zespołów ludowych. Tradycyjnie w sobotę przed ECK ustawione zostaną stragany na których będzie można zakupić wyroby regionalne i rękodzieła.

Już w najbliższy weekend po raz kolejny w Ełku odbędzie się Jarmark Kaziuka, który na stałe wpisał się do miejskich wydarzeń kulturalnych. Tradycyjnie zaplanowano występy taneczne zespołów ludowych oraz sprzedaż rękodzieła i produktów regionalnych.

W programie:

1 marca (piątek)

·         11:00 - sesja popularnonaukowa poświęcona pamięci Janusza Benedykta Borowego „Kresy nas łączą. LAUDA - mała ojczyzna wielkich Polaków” (Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej – wstęp wolny)

·         17:00 - Zespół Issa / Litwa

Daniel Szejda i Tomasz Kolbusz/Polska

(sala widowiskowa ECK –wstęp wolny)

·         17:45 - ,,Historia Kaziuków” opowiada Danuta Turek (sala Seniora –wstęp wolny)

2 marca (sobota)

·         10:00-15:00  - Jarmark Kaziuka –sprzedaż rękodzieła i produktów regionalnych (plac przed ECK i na skwerze z Rusałką)

·         17:00 - występ zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” w programie: Kiermasz Wileński oraz Wiązanka (sala widowiskowa ECK – wstęp 10 zł)

Więcej na: www.eck.elk.pl