Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 01 Marca 2019

Ełczanie oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym

01 Marca 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Dziś obchodzony jest Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W Ełku część oficjalna obchodów odbyła się o godz. 11:15 przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnej siedziby Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Natomiast o godz. 12:00 odbyła się Msza Święta w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. W niedzielę (3 marca) zaplanowany jest bieg uliczny „Tropem Wilczym”.

Dzisiaj w Ełku o godz. 11:15 odbyło się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnej Siedziby Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, który mieścił się w tym miejscu w latach 1945-1956. W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele służb mundurowych, instytucji miejskich i powiatowych, ełckich szkół, stowarzyszeń oraz związków zawodowych.

Kwiaty pod tablicą złożyli m.in. senator Małgorzata Kopiczko, starosta Marek Chojnowski, Mirosław Hołubowicz zastępca prezydenta Miasta Ełku.  Następnie odbyła się Msza Św. w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.

W ramach obchodów w niedzielę zaplanowany jest także bieg ulicami miasta „ Tropem Wilczym” na dystansie 1963 metrów.