Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 20 Marca 2019

Weź udział w bezpłatnych szkoleniach „Ja w internecie”

20 Marca 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Urząd Miasta Ełku zaprasza mieszkańców Ełku na cykl bezpłatnych szkoleń w ramach projektu grantowego „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”. Nowy harmonogram szkoleń na marzec i kwiecień.

„Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” to program bezpłatnych szkoleń mający na celu podniesienie kompetencji cyfrowych, osób dorosłych od 25 roku życia tak, by w większym stopniu korzystały z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym.

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby początkujące stawiające pierwsze kroki w sieci, osoby swobodnie korzystające z komputera chcące zdobyć nowe umiejętności, a także osoby zaawansowane chcące poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje. Ponadto kursy odbywają się w grupach 12 osobowych. Łącznie w ramach projektu zostanie przeszkolonych 264 osób.

Początkujący użytkownicy przejdą kurs wprowadzający w zakresie obsługi komputera, korzystania z internetu, obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w życiu codziennym.

Aktualne informacje o harmonogramie szkoleń pod linkiem:

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie uczestników do:

·         korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych przy pomocy profilu zaufanego),

·         poruszania się w portalach społecznościowych,

·         wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej,

·         zdobywania wiedzy na temat tworzenia stron internetowych,

·         ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami,

·         zwiększenie dostępu do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.

Kwota dofinansowania programu dla Miasta Ełku wynosi 147 840 zł. ze środków Programu. Nasze miasto nie ponosi wydatków z własnych środków.

Projekt finansowany jest w całości ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1: „Działanie szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Rejestracja na szkolenie prowadzona jest na bieżąco w Urzędzie Miasta Ełku, po wcześniejszym umówieniu się tel. 87 73 26 128 (Dariusz Kruszewski) lub mailowo jawinternecie@um.elk.pl

Więcej szczegółów na temat programu:

·         pod adresem: https://jawinternecie.edu.pl/

·         Wydział Organizacyjny Dariusz Kruszewski, nr. tel. 87 73 26 128, Michał Kawecki 87 73 26 279