Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 21 Marca 2019

Zgaś światło i włącz się do akcji "Godzina dla Ziemi" WWF

21 Marca 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

W sobotę 30 marca 2019 r. o godz. 20:30 w wielu ełckich budynkach zostaną wyłączone iluminacje świetlne, w ramach kampanii "Godzina dla Ziemi" WWF. Miasto Ełk po raz kolejny włącza się do akcji promującej ideę ochrony środowiska. Mieszkańcy mogą wesprzeć inicjatywę poprzez zgaszenie światła na jedną godzinę w domach i mieszkaniach.

Akcja społeczna Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (World Wide Fund for Nature) która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach rozpocznie się w sobotę 30 marca o 20:30.

Tegoroczna edycja godziny dla ziemi odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W tym roku fundacja chce edukować, jak każdy z nas, codziennie w niewielkim stopniu zmieniając nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę, a także pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety.

Miasto Ełk włącza się do akcji promującej ideę ochrony środowiska, dlatego

w godz. 20:30 – 21:30 zostanie wyłączona iluminacja świetlna następujących obiektów publicznych:

·         Urzędu Miasta Ełku,

·         przy ul. Małeckich 3,

·         Ełckiego Centrum Kultury,

·         Szkoły Artystycznej,

·         Wieży Ciśnień,

·         Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa,

·         Katedra pw. Świętego Wojciecha,

·         most drogowy na ulicy Zamkowej

·         most pieszo-rowerowy na rzece Ełk

·         mural na budynku ul. Wojska Polskiego 1

Mieszkańcy mogą przystąpić do akcji gasząc światła na tę jedną godzinę w domach i mieszkaniach.

W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy ponad 188 krajów, a ponad 13 tys. obiektów, zabytków i pomników wyłączyło światła. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

Więcej na: www.godzinadlaziemi.pl