Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 10 Kwietnia 2019

Przekazanie sztandaru Oddziału Ełk PZHGP

10 Kwietnia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

W dniu 6 kwietnia 2019 roku w Regielnicy odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie sztandaru Oddziału Ełk Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Uroczystości z okazji przekazania sztandaru Polskiemu Związkowi Hodowców Gołębi Pocztowych Oddziałowi w Ełku odbyła się 6 kwietnia w Regielnicy. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Następnie na placu przed kościołem odbyło się przekazanie sztandaru Oddziałowi Ełk PZHGP. Podczas obchodów wręczono także odznaki członkowskie.

W uroczystości nadania sztandaru wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański, Burmistrz Miasta i Gminy Biała Piska Beata Sokołowska oraz zaproszeni goście, w tym hodowcy gołębi z rodzinami.

Chrzestnymi sztandaru zostali Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Biała Piska Beata Sokołowska.

Sztandar ufundował Komitet Fundacyjny z Zarządu Oddziału Ełk PZHGP, Społeczność Stowarzyszenia i Przyjaciół Oddziału Ełk.