Autor: admin | Data publikacji: 30 Kwietnia 2019

Nowa podstrona „Invest in Ełk” z bazą ofert inwestycyjnych miasta Ełku

30 Kwietnia 2019, Autor: admin

Pod adresem investin.elk.pl uruchomiona została nowa platforma internetowa skupiająca najważniejsze informacje istotne dla inwestorów. Strona zawiera m. in. bazę ofert inwestycyjnych, mapę terenów inwestycyjnych oraz ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości.

Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Ełku uruchomiło nową podstronę inwestycyjną investin.elk.pl, która przedstawia najważniejsze informacje i korzyści dla przedsiębiorców chcących lokować kapitał w naszym mieście.

Na stronie umieszczono m.in. informacje o wolnych terenach inwestycyjnych, przetargach i realizowanych inwestycjach, wydarzeniach gospodarczych, ulgach podatkowych, szkoleniach itp.

Na stronie investin.elk.pl  znajdują się m.in.:

• bieżące aktualności z zakresu inwestycji
  • propozycje inwestycyjne dla przedsiębiorców
  • informacje o projektach inwestycyjnych
  • mapa terenów inwestycyjnych
  • ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości
  • kontakt do Biura Obsługi Inwestora
  • dane statystyczne
  • informacje o infrastrukturze
  • wsparcie dla inwestora (zakres pomocy ze strony miasta)
  • baza ofert terenów inwestycyjnych w Ełku

Obecnie platforma posiada opis 13 terenów inwestycyjnych. Każda z zawiera m.in: lokalizacje i powierzchnie, galerie zdjęć, informacje o nieruchomości, połączenia transportowe, opis infrastruktury.

Więcej o Biurze Obsługi Inwestora

Biuro Obsługi Inwestora funkcjonuje od 2018 r. w strukturze Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Ełku.

Do zadań Biura należą m.in.:

1) Przygotowywanie kompletnej oferty inwestycyjnej Miasta, jej weryfikacja i aktualizacja, w tym nadzór nad danymi niezbędnymi do jej opracowania.

2) Aktualizacja danych dotyczących oferty inwestycyjnej na portalu Miasta oraz dbałość o aktualność informacji, w tym nadzór nad administratorem strony w tym zakresie.

3) Weryfikacja oferty inwestycyjnej i działań Biura Obsługi Inwestora pod kątem zgodności ze strategicznymi dokumentami Miasta, w szczególności w zakresie ładu przestrzennego i gospodarki nieruchomościami.

4) Organizacja i udział w organizowanych przez Urząd działaniach promujących ofertę inwestycyjną Miasta.

5) Udzielanie informacji przedsiębiorcom i inwestorom, w tym prezentacja posiadanej przez Miasto oferty inwestycyjnej.

6) Organizowanie w razie potrzeby wizyt lokalizacyjnych inwestorów na terenie Miasta i współdziałanie z innymi podmiotami w tym zakresie.

7) Asystowanie inwestorom w niezbędnych procedurach administracyjnych i prawnych na poziomie gminy, występujących w trakcie procesu inwestycyjnego.

8) Opieka poinwestycyjna dla firm łącznie ze wsparciem firm, które już działają na terenie Miasta.

9) Współdziałanie z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Ełku w zakresie obsługi inwestora.

10) Współdziałanie z podmiotami zaangażowanymi w obsługę inwestora na szczeblu ponadgminnym, w szczególności z Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A., Regionalnym Centrum Obsługi Inwestora i Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A..

Kontakt:

Marta Herbszt – naczelnik wydziału, pokój 236 tel. 87 732 62 36, e-mail: m.herbszt@um.elk.pl

Paweł Górski – starszy specjalista ds. obsługi inwestora, pokój 234, tel. 87 732 62 34, e-mail: invest@um.elk.pl