Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 18 Kwietnia 2019

Wręczenie dotacji z zakresu rozwoju sportu w Ełku

18 Kwietnia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Prezydent Ełku przyznał 8 dotacji sportowych na rozwój ełckich klubów oraz ich zawodników. W Urzędzie Miasta Ełku 18 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia dotacji z zakresu rozwoju sportu. Łączna wartość dotacji to 69 tys. zł.

W sali konferencyjnej miejskiego ratusza 18 kwietnia, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz spotkał się ze sportowcami oraz przedstawicielami ełckich klubów sportowych. Podczas uroczystości prezydent Ełku wręczył dotacje ełckim klubom z zakresu rozwoju sportu na rok 2019.

Dotację celową z budżetu miasta Ełku mogły otrzymać kluby sportowe, prowadzące działalność sportową na terenie miasta Ełku, niedziałające w celu osiągnięcia zysku, które uczestniczą w zorganizowanym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych.

Na realizację zadań (w ramach tej dotacji) w 2019 r. przeznaczono 100 tys. zł. Prezydent Ełku przyznał 8 dotacji na łączną kwotę 69 tys. zł.

Na ten rok wpłynęło 15 wniosków. Komisja powołana przez prezydenta Ełku rozpatrzyła wnioski pod kątem merytorycznym. Po zasięgnięciu opinii komisji oceniającej wnioski, prezydent zatwierdził następujące zadania do realizacji:

1. Uczniowski Klub Sportowy SALOS EŁK - „Spójrz wyzwaniom w oczy”

- zakup sprzętu sportowego do prowadzenia szkolenia młodzieży (dinospike) oraz szkolenie 2 trenerów

2. Uczniowski Klub Sportowy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku - „Modernizacja bazy sportowo - asekuracyjnej”

- zakup sprzętu aerobowego na siłownię: ergometru narciarskiego oraz rowerowego; nowy sprzęt podniesie poziom wyszkolenia sportowców klubu

3. Uczniowski Klub Sportowy RONA 03 - „Ełk Naszym Miastem, RONA Naszym Klubem”

- udział w rozgrywkach ligowych pod egidą PZPN; szkolenia trenerów, zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży (stroje, piłki, znaczniki, bramki)

4. Uczniowski Klub Sportowy Nenufar 5 - „Szkolenie Basket Camp dla dziewcząt i chłopców NENUFAR 5”

- przeprowadzenie szkoleń i treningów sportowych autorskiego programu „Basket Camp” Wojciecha Zeidlera

5. Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy FPP MIKRO EŁK „Piłka siatkowa dziewcząt – 2019”

- program stypendiów sportowych dla zawodniczek klubu

6. Fundacja Rozwoju Sportu 4ALL - „Keep the ball flying - Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w dyscyplinie – piłka siatkowa 2019”

- zakup sprzętu sportowego do prowadzenia szkolenia: rama siatkowa nożycowa, piłki, zestaw sztang i obciążeń

7. Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin - „Karate – dyscyplina sportowa w Ełku i na świecie w 2019 r.

- organizacja regionalnych rozgrywek: „Liga karate dzieci i młodzieży”

8. Ludowy Uczniowski Klub Kolarski w Ełku - „Rozwój sportowy LUKK w Ełku”

- zakup sprzętu rowerowego oraz rolek