Autor: admin | Data publikacji: 23 Kwietnia 2019

VI Sesja Rady Miasta Ełku

23 Kwietnia 2019, Autor: admin

W środę 24 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku, odbędzie się VI zwyczajna sesja Rady Miasta Ełku

Proponowany porządek obrad:

1.      Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2.      Zatwierdzenie porządku obrad.

3.      Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Ełku za okres między sesjami.

4.      Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Ełku na lata 2019-2030.

5.      Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Ełku na rok 2019.

6.      Podjęcie uchwały w sprawie  emisji obligacji komunalnych w 2019 roku.

7.      Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Ełk

8.      Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia  planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Ełk oraz  określenia  granic obwodów  publicznych szkół podstawowych.

9.      Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze w szkołach (zespołach szkół), przedszkolach i placówkach oświatowych, zasad zwalniania ich od obowiązku realizacji tych zajęć oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli nie wymienionych w art. 42 ust. 3 - Karty Nauczyciela.

10.  Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zwanego „Ełk – Centrum”.

11.  Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zwanego „Ełk – Sikorskiego, Gdańska”.

12.  Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków, usytuowanym na terenie miasta Ełku.

13.  Podjęcie uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na obszarze miasta Ełku w 2019 r. oraz określenia sezonu kąpielowego.

14.  Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy stadionowi miejskiemu w Ełku.

15.  Podjęcie uchwały w sprawie odmowy ustalenia inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kościuszki na działce o nr 539/2.

16.  Podjęcie Apelu w sprawie poparcia starań Gminy Olecko o modernizację dworca kolejowego w Olecku w ramach Programu Inwestycji Dworcowych 2016-2023.

17.  Podjęcie Apelu w sprawie  poparcia starań poszczególnych samorządów subregionu EGO o uwzględnienie w Programie Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej+” modernizacji czynnej linii kolejowej nr 41 na odcinku Ełk-Olecko-Gołdap (Granica Państwa) i jej dołączenie do planowanej linii kolejowej E 75 Ełk-Trakiszki (Rail Baltica).

18.  Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku za rok 2018.

19.  Raport z konsultacji społecznych dot. określenia nowych funkcji dla budynku przy ul. Armii Krajowej 16 w Ełku.

20.  Ocena zasobów pomocy społecznej Gminy Miasta Ełku za rok 2018.

21.  Interpelacje i zapytania radnych.

22.  Oświadczenia i wolne wnioski.

23.  Zakończenie obrad.