Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 23 Kwietnia 2019

Ruszył nabór uzupełniający do miejskich przedszkoli

23 Kwietnia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci, które nie dostały się do miejskich przedszkoli w trakcie I naboru. Prezydent Ełku podjął decyzję o utworzeniu 2 nowych oddziałów na rok szkolny 2019/2020 i dzięki temu przyjęte zostaną kolejne dzieci. Nabór trwa od 23 kwietnia do 2 maja.

Od dzisiaj (23 kwietnia) rusza nabór uzupełniający do miejskich przedszkoli: Perełka, Niezapominajka, Ekoludki i Słoneczna Ósemka, SP 1, SP 2, SP3, SP4, SP6. Rodzice mogą składać wnioski (tylko w wyznaczonych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach) do 2 maja 2019 r.

Zostaną utworzone 2 dodatkowe nowe grupy przedszkolne w Miejskim Przedszkolu „Perełka” jako oddział zamiejscowy w budynku SP nr 2 oraz w Miejskim Przedszkolu „Słoneczna Ósemka” jako oddział zamiejscowy w budynku SP nr 9.

Rodzice, zainteresowani przyjęciem dzieci do przedszkoli w naborze uzupełniającym, edytują wniosek składany do przedszkola w trybie I-szej rekrutacji i składają go ponownie elektronicznie wraz z wersją papierową do przedszkola pierwszej preferencji z nowej listy przedszkoli /oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z wolnymi miejscami.

Do miejskich przedszkoli uczęszcza obecnie 1164 dzieci. W ramach pierwszego naboru przyjętych zostało 416 dzieci. Liczba przyjętych po pierwszym etapie rekrutacji ogółem to 1580 dzieci.

Po złożeniu przez rodziców oświadczeń woli oraz po utworzeniu 2 grup (w ramach II naboru) łącznie będą to 1652 miejsca.

Liczba wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej w przedszkolach:

Miejskie Przedszkole "Perełka" im. Jana Brzechwy w Ełku - 26

Miejskie Przedszkole "Niezapominajka" w Ełku - 4

Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku - 10

Miejskie Przedszkole "Słoneczna Ósemka" w Ełku - 32

RAZEM 72 miejsca

Liczba wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych (5-6 latki):

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku - 25

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikówny "Inki" -  6

Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku - 25

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Prof. Wł. Szafera w Ełku - 25

Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 – 14

RAZEM 95 miejsc

Więcej informacji odnośnie naboru uzupełniającego można uzyskać w poszczególnych przedszkolach oraz Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku.

Zobacz film: