Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 02 Maja 2019

Ełckie obchody Dnia Flagi

02 Maja 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

W ramach ełckich obchodów z okazji święta 2 maja, przed Urzędem Miasta odbył się festyn podczas którego mieszkańcy mogli otrzymać flagi narodowe oraz miejskie od prezydenta Ełku. W piątek odbędą się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tradycyjnie 2 maja na skwerze przed Urzędem Miasta ełczanie wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Flagi. W programie od godz. 10:00 zaplanowano m.in. wręczanie flag narodowych oraz miejskich, które przekazywał ełczanom Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. Oprócz flag, rozdawane były również słodkie upominki, tj. lizaki biało - czerwone oraz niebiesko - zielone, a także balony.

Podczas uroczystości nie zabrakło także występów artystycznych oraz kąciku animacyjnego dla dzieci.

Zobacz film: https://www.facebook.com/umelku/videos/2160580550689778/

youtube: https://youtu.be/Q-oVACGO57w

To jeszcze nie koniec dzisiejszych uroczystości!

Dalsza część obchodów odbędzie się na osiedlu Baranki (skwer Ks. Foxa przy fontannie) oraz na osiedlu Konieczki (plac przy Szkole Podstawowej nr 9 skrzyżowanie ul. Mjr. Jana Piwnika „Ponurego” z ul. Gen. Zygmunta Podhorskiego)

Skwer Ks. Foxa

• 11:30 - Uroczyste przekazywanie flag w barwach narodowych oraz miejskich przez Prezydenta Ełku, Tomasza Andrukiewicza
  • 12:15 – Spektakl familijny „Przygody Wieśka i Cześka – jak Wiesiek i Czesiek pokonali wstyd”

Plac przy Szkole Podstawowej nr 9

• 13:00 - Uroczyste przekazywanie flag w barwach narodowych oraz miejskich przez Prezydenta Ełku, Tomasza Andrukiewicza
  • 14:00 – Spektakl familijny „Przygody Wieśka i Cześka – jak Wiesiek i Czesiek pokonali wstyd”

Ponadto o godz. 18:00 na skwerze przy ul. Pułaskiego odbędzie się koncert zespołu „Żuki” z repertuarem: Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, The Beatles.

Piątek – obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W programie:

godz. 09:45

• Msza Święta w katedrze św. Wojciecha w Ełku

godz. 10:45

• Przejście Miejskiej Orkiestry Dętej, Kompanii Honorowej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, pocztów sztandarowych i delegacji do parku Solidarności ulicami miasta: Kościuszki, Chopina, Małeckich, Mickiewicza

godz. 11:15

• oficjalne uroczystości z udziałem Asysty Honorowej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim w Parku Solidarności przy pomniku „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę”
  • złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości
  • uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
  • apel pamięci i salwa honorowa
  • składanie kwiatów

godz. 14:00

• Pokaz grupy rekonstrukcyjnej 10 Pułku Ułanów Litewskich – przy placu Jana Pawła II

Piknik przy ul. Pułaskiego

godz. 15:00 - 18:30

• występ Miejskiej Orkiestry Dętej, karaoke z Danielem Szejdą, spektakl familijny Przygody Wieśka i Cześka, pokaz 10 Pułku Ułanów Litewskich- grupa rekonstrukcyjna, a także stoiska z rękodziełem, grochówka, gry rodzinne oraz animacje dla dzieci.

godz. 17:00

• Koncert  zespołu NEOKLEZ

godz. 19:00 - 21:00

• potańcówka pod gwiazdami z DJ- muzyka z lat 60/70 przy ul. Pułaskiego
  • potańcówka pod gwiazdami „Gdzie się podziały tamte prywatki” – nowe bulwary nad rzeką Ełk ( w pobliżu skateparku).