Autor: Agata Szostak | Data publikacji: 07 Maja 2019

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

07 Maja 2019, Autor: Agata Szostak

Muzeum Historyczne w Ełku oraz Regionalne Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny zapraszają 8 maja (środa) na uroczystość obchodów 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz Święto Polskich Dzieci Wojny.

Uroczystości związane z 74. rocznicą zakończenia II wojny światowej oraz Świętem Polskich Dzieci Wojny rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą Św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Następnie uczestnicy złożą wiązanki i zapalą znicze pod pomnikiem „W hołdzie poległym Polakom za wiarę i ojczyznę”. Później tj. w godzinach 11.00-12.30 w Ełckim Centrum Kultury zaplanowano uroczystą sesję z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W programie zaplanowano m.in. prelekcję dyrektora Muzeum Historycznego Rafała Żytyńca, prezentację „Biuletynu Regionalnego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny w Ełku”. Ponadto odbędzie się występ chóru ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Szafera.