Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 31 Maja 2019

SMS/e-mail Ełk info

31 Maja 2019, Autor: Iga Arciszewska

Rusza bezpłatny System Powiadomień "SMS/e-mail Ełk info". Dzięki nowej usłudze mieszkańcy po szybkim zarejestrowaniu się, będą mogli otrzymywać sms lub e-mail z krótkimi wiadomościami dotyczącymi np. utrudnień w ruchu czy terminów wydarzeń miejskich.

Urząd Miasta Ełku uruchomił Bezpłatny System Powiadomień "SMS/e-mail Ełk info", który daje możliwość powiadamiania mieszkańców poprzez SMS lub e-mail. Jest to rozbudowa dawnego systemu, który przypominał ełczanom o terminach płatności podatków.

System jest całkowicie bezpłatny dla mieszkańców. Każdy, kto zarejestrował się, będzie mógł otrzymać sms lub e-mail wysłany przez pracownika Urzędu Miasta z różnymi przydatnymi  wiadomościami np. o aktualnych utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego, czy wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych.

Sama rejestracja jest szybka i prosta. Wystarczy podać podstawowe dane: nr telefonu, adres e-mail (przy czym można podać zarówno dwa jak i jeden sposób otrzymywania informacji).

Aby przejść do systemu kliknij link: https://info.miasto.elk.pl

O systemie

Z końcem 2011 r. Urząd Miasta Ełku uruchomił pierwszą usługę bezpośredniego kontaktu SMS-owego i mailowego z mieszkańcami naszego miasta. Przedsiębiorcy mogli korzystać z systemu PENSIO. Zadaniem portalu była wizualizacja stanu indywidualnych kont przedsiębiorców na podstawie danych przechowywanych w systemie informatycznym Urzędu Miasta Ełku oraz umożliwiała rozliczenia zaległości za pomocą dostępnych kanałów płatności online.

Obecny System powiadomień „SMS/e-mail Ełk info” otwiera kolejne kanały komunikacji z urzędem za pośrednictwem SMS i email oraz wpisuje się w kreowanie miasta inteligentnego - Smart City.

Obsługiwane funkcjonalności to m.in.:

• ostrzeżenia o wystąpieniu sytuacji kryzysowych (np. nagłe załamania pogody, wypadki, przerwy w dostawach wody),
  • informacje o istotnych utrudnieniach w ruchu, remontach i przebudowach ulic,
  • informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, rozrywkowych itp.
  • informacje o miejskich wydarzeniach gospodarczych,
  • informacje o obchodach świąt i uroczystości państwowych i samorządowych,
  • Dowolne, dobre wiadomości wysyłane do mieszkańców
Zachęcamy do korzystania z Systemu.