Autor: z. dabrowski | Data publikacji: 23 Czerwca 2019

VIII Sesja Rady Miasta Ełku

23 Czerwca 2019, Autor: z. dabrowski

W środę 26 czerwca 2019 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku, odbędzie się VIII zwyczajna sesja Rady Miasta Ełku

Proponowany porządek obrad:

1.   Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2.   Zatwierdzenie porządku obrad.

3.   Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Ełku za okres między sesjami.

4.   Przeprowadzenie debaty nad przedstawionym Raportem o stanie Gminy Miasta Ełku za 2018 rok.

5.   Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Ełku wotum zaufania.

6.   Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego miasta Ełku za 2018 rok oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Ełku za 2018 rok wraz z informacją o stanie mienia.

7.   Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Ełku.

8.   Podjęcie uchwały w sprawie  zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Ełku na lata 2019-2030.

9.   Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Ełku na 2019 rok.

10.  Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udostępnienia przystanków komunikacyjnych.

11.  Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku.

12.  Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku.

13.  Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum nr 4 w Ełku.

14.  Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum Sportowego w Ełku.

15.  Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia oprocentowania przy sprzedaży lokali mieszkalnych na rzecz najemców.

16.  Podjęcie uchwały w sprawie przekazania skargi na uchwałę nr V.44.2019 Rady Miasta Ełku w sprawie określenia lokalnych standardów urbanistycznych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

17.  Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Prezydenta Miasta Ełku.

18.  Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zwanego "Ełk – Strefowa"

19.  Podjęcie uchwały w sprawie powołania Zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych.

20.  Sprawozdanie z realizacji Ełckiego Programu Współpracy samorządu miasta Ełku z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2018.

21.  Sprawozdanie za 2018 rok z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Ełku do  roku 2020.

22.  Sprawozdanie za 2018 rok z realizacji „Programu Rewitalizacji Ełku na lata 2016-2023”.

23.  Interpelacje i zapytania radnych.

24.  Oświadczenia i wolne wnioski.

25.  Zakończenie obrad.

Sesję Rady Miasta Ełku kadencji samorządowej 2018-2023 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanale YouTube Rada Miasta Ełku.