Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 27 Czerwca 2019
Wyposażenie nowej hali sportowej przy ZSS w Ełku
Zakończyło się postępowanie przetargowe dotyczące dostawy oraz montażu nowego wyposażenia hali sportowej przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku przy ul. Suwalskiej 15. Planowany termin dostawy sprzętu to sierpień br. Wartość zamówienia to ok. 250 tys. zł.

Hala sportowa usytuowana przy ZSS w Ełku, która jest w trakcie budowy, wyposażona zostanie w nowe urządzenia sprzętu sportowego. Będą to m.in. kozły i skrzynie gimnastyczne, stojaki do skoku wzwyż oraz stoły do tenisa stołowego. Do sali sportowej zamówiono także piłki do gry w siatkę, koszykówkę, do gry w piłkę ręczną oraz nogę.

W budynku nowej hali znajdzie się również siłownia ze sprzętem sportowym. Do dyspozycji będą urządzenia takie jak atlas treningowy, ławeczki treningowe, bieżnie elektryczne, rowery treningowe, trenażer wioślarski, a także orbiterek magnetyczny. Ponadto do nowego obiektu zamówiono meble biurowe ora urządzenia sprzątające.

Zamówienie podzielono na 3 części. Dostawę i montaż sprzętu sportowego wykona firma PB Tenders Jakub Pawulski z Bydgoszczy, natomiast meble biurowe oraz urządzenia sprzątające dostarczy Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół „CEZAS” Sp. z o. o. z Białegostoku. Planowany termin dostawy to sierpień br.

Wartość zamówienia to ok. 250 tys. zł. Środki pochodzą z kwoty przeznaczonej na całą inwestycję budowy hali sportowej.

Prace związane z budową hali sportowej z zapleczem szatniowym przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku potrwają do końca lipca 2019 r.

Zakres prac budowlanych obejmuje:

·         wykonanie robót rozbiórkowych i ziemnych

·         budowę hali sportowej

·         wykonanie nowych dojść i dojazdów do budynku oraz miejsc postojowych

·         likwidację oraz wykonanie nowego placu zabaw

·         wykonanie elementów małej architektury

Łączny koszt całej inwestycji to ponad 8 mln 800 tys. zł w tym dofinansowanie, które wynosi 3,5 mln zł i pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.