Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 03 Lipca 2019
Modernizacja kolejnych placów zabaw
W ramach „Inicjatywy Lokalnej” w 2019 r zmodernizowane zostaną place zabaw przy ul. Tuwima 6 i 8 oraz ul. Brzechwy 1 i 3 w Ełku. Zamontowane zostaną nowe urządzenia m.in.: zestaw sprawnościowy, urządzenia fitness, a także huśtawki, piaskownice i zjeżdżalnie. Łączna wartość zamówienia to ponad 97 tys. zł.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja placów zabaw w ramach, której należy dostarczyć i zamontować nowe urządzenia rekreacyjne na place zabaw. Oba tereny obecnie zagospodarowane są obiektami i urządzeniami placu zabaw, które ze względu na wyeksploatowanie, przeznaczone zostały do wymiany.

Zadanie realizowane jest w ramach inicjatyw lokalnych mieszkańców miasta Ełk. Całość zamówienia podzielono na 2 części „Raz, dwa, trzy, przyłącz się i Ty. Łączymy pokolenia na Tuwima 6 i 8” oraz „Plac zabaw na Brzechwy 1 i 3”.

Plac zabaw przy ul Tuwima 6 i 8 podzielony zostanie na strefy z uwzględnieniem grup wiekowych. Będzie to część przeznaczona dla dzieci najmłodszych, w której znajdą się m.in.: tablice do rysowania, piaskownica, huśtawka, bujak, zjeżdżalnia i linarium obrotowe. W części dla dzieci starszych przewidziano m.in..: urządzenia sprawnościowe, zestaw huśtawek oraz bujak typu koniczyna.  Dla młodzieży i dorosłych zagospodarowany zostanie plac z urządzeniami fitness typu biegacz oraz wioślarz

Na placu zabaw przy ul. Brzechwy 1 i 3 zamontowany zostanie nowy zestaw sprawnościowy, a w nim wieże niezadaszone, zadaszone z podestami, tunel sztywny, trap z liną, mostek sztywny oraz mostek linowy, podniebna przeprawa, ścianki wspinaczkowe, a także rura strażacka oraz zjeżdżalnie. Na placu zabaw pozostanie dotychczasowa huśtawka i piaskownica.

Łączna wartość zamówienia to ponad 97 tys. zł.

Planowany termin dostawy urządzeń to połowa września 2019 r.