Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 24 Lipca 2019
Wiceminister Inwestycji i Rozwoju z wizytą w Ełku
Artur Soboń Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odwiedził dziś Park Naukowo – Technologiczny w Ełku, gdzie spotkał się m.in. z samorządowcami z naszego regionu. Podczas wizyty omówiono m.in. rządowy program „Mieszkanie Plus”. Zobacz film!

Głównym punktem spotkania była prezentacja przygotowana przez Wiceministra Artura Sobonia. Prezentacja dotyczyła projektów, które będą realizowane w Polsce Wschodniej. Wiceminister omówił także Program Regionalny Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz projekt strategiczny Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju z pakietem rozwiązań dla małych i średnich miast, do których należy miasto Ełk. Ponadto przedstawiony został rządowy program „Mieszkanie Plus”. Program ten jest jednym z głównych elementów Narodowego Programu Mieszkaniowego, który zakłada zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób o niskich i średnich dochodach.

Na spotkaniu w Parku Naukowo - Technologicznym obecni byli również Senator RP Małgorzata Kopiczko, zastępcy prezydenta Artur Urbański oraz Mirosław Hołubowicz, a także przedstawiciele samorządów z okolicznych miast i gmin.

Zobacz film!