Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 28 Sierpnia 2019
Uwaga! Kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego – Etap III
W związku z prowadzonymi pracami przy przebudowie ul. Wojska Polskiego w dniu 30 sierpnia 2019 r. planowana jest kolejna zmiana czasowej organizacji ruchu. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do późnej jesieni. Zobacz wizualizację!

Dobiegają końca prace polegające na przebudowie lewej jezdni ul. Wojska Polskiego. Ten odcinek zostanie udostępniony do użytku w piątek 30 sierpnia. Zamknięta natomiast będzie prawa jezdnia (ta dotychczas używana). Z ulicy Wojska Polskiego nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Armii Krajowej. Wyjątek będzie stanowiła obsługa uroczystości kościelnych odbywających się w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Ruch pieszych na zamkniętym odcinku ulicy zostanie utrzymany, umożliwiając dojście do przyległych sklepów oraz przejść dla pieszych. Pojazdy dostawcze będą miały możliwość wjazdu na teren budowy w godzinach porannych od godz. 6.00 do godz. 7.00 oraz w innych godzinach, jeżeli będzie to niezbędne. Na całym odcinku ulicy Wojska Polskiego objętym remontami obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania !!!

UWAGA! Od piątku 30 sierpnia nowe zmiany w czasowej organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego

1.    Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki.

Organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu pozostaje bez zmian.

Na wlocie od strony ulicy Kilińskiego obowiązywać będzie nadal jeden pas ruchu na wprost i pas ruchu do skrętu w prawo w ulicę Kościuszki. Z Kościuszki tak jak do tej pory będzie można skręcić w lewo i prawo. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Kościuszki.

Sygnalizacja świetlna znajdująca się na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki ulegnie modyfikacji. Na wlocie skrzyżowania od strony ul. Armii Krajowej zostaną zasłonięte sygnalizatory dla lewego oraz środkowego pasa ruchu.

2.    Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego, ul. Armii Krajowej i ul. Zamkowej.

Odcinek ulicy Zamkowej (od ul. Pułaskiego do ul. Wojska Polskiego) zostaje zamknięty. Nadal obowiązywać będzie objazd przez ul. Pułaskiego do ul. Wojska Polskiego. (bez zmian)

  • jadąc od strony ulicy Mickiewicza w kierunku ulicy Kilińskiego na tym skrzyżowaniu ruch będzie możliwy tylko na wprost (bez zmian)
  • jadąc od strony ulicy Kościuszki w kierunku Mickiewicza ruch będzie możliwy tylko na wprost
  • Odcinek ulicy Armii Krajowej na wysokości kościoła NSJ zostanie zamknięty dla ruchu. Na czas zamknięcia będzie wyznaczony objazd ulicą Słowackiego oraz ulicą Mickiewicza.

 Na odcinku ul. Słowackiego (od ul. Armii Krajowej do ul. Mickiewicza) na czas budowy zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na lewej i prawej stronie jezdni w celu prowadzenia płynnego ruchu na dwóch nitkach.

3.    Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Mickiewicza. (bez zmian)

Jadąc ulicą Wojska Polskiego od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Kilińskiego wydzielone zostaną w obrębie tego skrzyżowania dwa pasy ruchu.

  • prawy pas ruchu do jazdy na wprost,
  • lewy pas ruchu tylko do skrętu w lewo w ul. Mickiewicza.

Jadąc od strony ulicy Kilińskiego do centrum ruch będzie możliwy na wprost oraz w prawo w ulicę Mickiewicza. Relacje skrętne z ul. Mickiewicza nie ulegną zmianie. Ruch pojazdów i pieszych sterowany istniejącą sygnalizacją świetlną.

4.    Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Pułaskiego.

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Pułaskiego zostanie ustawiona czasowa sygnalizacja świetlna dla ruchu pojazdów i pieszych. Na istniejącym przejściu aktywnym zostanie wyłączona sygnalizacja wzbudzana ruchem pieszych. (bez zmian)

Dojazd mieszkańców do posesji nr 43-25 możliwy jest z ulicy Cichej od strony ulicy Nadjeziornej. Wyjazd z ulicy Cichej na ulicę Wojska Polskiego będzie zablokowany.

Zobacz wizualizację

httpwwwelkplfilesmultimediaphotosbde183522d6b2f32193bb34e5c04be8ejpg


Zakończenie przebudowy ul. Wojska Polskiego planowane jest późną jesienią. Istnieje jednak możliwość szybszego zakończenia inwestycji, a tym samym przywrócenie sprawnego ruchu.

Kierowców prosimy o wyrozumiałość, zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe oraz zachowanie szczególnej ostrożności. Zachęcamy także do korzystania z alternatywnych dojazdów.

O wszelkich kolejnych zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach mieszkańcy będą informowani na bieżąco za pośrednictwem strony www.elk.pl, facebooka, radia oraz sms.

Zarejestruj się do bezpłatnego Systemu Powiadomień "SMS/e-mail Ełk info"
Aby przejść do systemu kliknij link: https://info.miasto.elk.pl