Aktualności

Autor: Wiktoria Hańczyc | Data wpisu: 12 Września 2019
„Bezpieczna droga do szkoły” – zapisy na zajęcia edukacyjne
Straż Miejska w Ełku w ramach kampanii pn. „Bezpieczna droga do szkoły” organizuje warsztaty skierowane do dzieci z klas I-III oraz najstarszych grup przedszkolnych. Zgłoszenia są już przyjmowane przez zainteresowane placówki.

Od początku roku szkolnego 2019/2020 trwa wspólna akcja Straży Miejskiej oraz Policji w Ełku - „Bezpieczna droga do szkoły”, adresowana przede wszystkim do przedszkolaków oraz uczniów klas I – III. W pierwszym tygodniu nauki szkolnej służby te patrolowały tereny wokół placówek czuwając nad bezpieczeństwem uczniów oraz zwracając uwagę kierowców na zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się w pobliżu miejsc intensywnie uczęszczanych przez dzieci.

W ramach tej kampanii Straż Miejska w Ełku zaprasza do zgłaszania grup na zajęcia edukacyjne w placówkach oświatowych:

  • warsztaty/zajęcia praktyczne „Bezpieczna droga do szkoły", prowadzone przez strażników z wykorzystaniem makiet pojazdów i symulowanych sytuacji mogących wystąpić na drodze,
  • zajęcia dla dzieci najstarszych grup przedszkolnych oraz klas I – III,
  • dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymują elementy odblaskowe (które zapewnią bezpieczeństwo i widoczność na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym).

W ofercie Straży Miejskiej w Ełku są również zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dostosowane do różnych grup wiekowych.

Przedszkola i szkoły zainteresowane takimi zajęciami mogą zgłaszać się do Straży Miejskiej w celu ustalenia terminu: e-mail: strazmiejska@um.elk.pl