Autor: Magdalena Nowikowska | Data wpisu: 01 Października 2019
Międzynarodowy koncert młodych muzyków
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku zaprasza 3 października na Koncert Międzynarodowej Orkiestry i Solistów, w którym weźmie udział m.in. młodzież z miasta partnerskiego Nettetal. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17.00 w Ełckim Centrum Kultury. Udział jest bezpłatny.

W czwartek (3 października) odbędzie się wspólny koncert młodych artystów z Nettetal wraz z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej ECK.

Podczas koncertu dyrygentce z Niemiec (Yvonne Herter) towarzyszyć będą ełccy dyrygenci z ZPSM w Ełku: Monika Łukawska, Kamil Skorupski i Rafał Sulima. Natomiast ełckiemu chórowi szkolnemu towarzyszyć będzie chór Kontrapunkt.

Ponadto na ełckiej scenie wystąpi solista, gitarzysta z Niemiec Philip Weber oraz trio akordeonowe w składzie: Dominik Wołyniec, Karol Chmielewski i Piotr Popowski.

Wydarzenie realizowane jest w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży między Zespołem Szkół Państwowych w Ełku a uczniami Werner-Jaeger-Gymnasium z Nettetal. Grupa młodych muzyków z Nettetal przebywa w naszym mieście już od 28 września.