Aktualności

Autor: Wiktoria Hańczyc | Data wpisu: 14 Października 2019
Obchody Dnia Dziecka Utraconego
W środę 16 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W ramach obchodów o godz. 16:00 sprawowana będzie uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku, a następnie zbiorowy pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1.

W ramach ełckich obchodów odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci, następnie na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku, przy ul. Cmentarnej, odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci utraconych. Rozpoczęcie obchodów Dnia Dziecka Utraconego (16 października) o godz. 16:00 w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku, przy ul. Jana Pawła II 6.

W Ełku zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Ełku, z dnia 1 lipca 2014 r. pochówki dzieci utraconych i pozostawionych w szpitalu odbywają się dwa razy w roku i finansowane są ze środków budżetu miasta. Zbiorowy pochówek organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku.

Celem oddania należnego szacunku dzieciom utraconym oraz w trosce o rodziców przeżywających ból po stracie swoich dzieci, zostało wyznaczone miejsce pochówku na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku. Zbiorowe pochówki umożliwią godne pożegnanie tych osób.

Dzięki uruchomieniu odpowiednich procedur prawnych, rodzice mogą pochować swoje utracone dziecko indywidualnie lub w istniejącym na terenie Cmentarza Komunalnego zbiorowym Grobie Dzieci Utraconych.