Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 23 Października 2019
Obchody Dnia Seniora w Ełku
Dzisiaj 23 października w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej Ełccy seniorzy z Klubu Seniora „Senior+” świętowali swój dzień. W spotkaniu wzięli udział m.in. uczestnicy ŚDS "Lawendowy Zakątek" oraz inni zaproszeni goście.

W ramach Międzynarodowego Dnia Seniora uczestnicy Klubu Seniora "Senior +" dziś (23 października) w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości odbyła się prelekcja z przedstawicielem ZUS, można było obejrzeć wystawę prac uczestników Klubu Seniora. Zaplanowano również krótkie występy artystyczne.

„Klub Seniora” działający w ramach programu „Senior +”  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczął swoją działalność 30 stycznia 2018 roku. Obecnie w Klubie jest ok. 25 seniorów. Ogólne założenia klubu to przeciwdziałanie izolacji starszych mieszkańców naszego miasta oraz pomoc w codziennym funkcjonowaniu, a także motywowanie seniorów do działań na rzecz samopomocy i działań wolontarystycznych na rzecz innych. Z zajęć w Klubie mogą skorzystać przede wszystkim nieaktywni zawodowo mieszkańcy Ełku powyżej 60 roku życia, w tym osoby niepełnosprawne.


Klub Seniora „Senior+” w Ełku powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówki w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020, edycja 2017. Prowadzeniem klubu zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku. Siedziba Klubu Seniora mieści się przy ulicy Piłsudskiego 10 (tzw. „Pałacyk”), placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16.