Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 05 Grudnia 2019

Nagrody Białej Lilii wręczone

05 Grudnia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Znamy laureatów tegorocznych Nagród Białej Lilli, które przyznawane są za osiągnięcia w poprzednim roku lub całokształt działalności na rzecz rozwoju i promocji miasta. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 4 grudnia w Ełckim Centrum Kultury.

Nagrody Białej Lilii przyznawane są od 2007 roku za wybitny wkład w rozwój i promocję miasta Ełku (to już trzynasta edycja Konkursu).

Ideą jest wyróżnienie osób, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą miastu oraz jego mieszkańcom, przyczyniając się do promowania Ełku. Nagrody przyznawane są osobom fizycznym, prawnym i innym podmiotom za szczególne osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym lub za całokształt działalności w jednej z ośmiu kategorii: Mecenas Sportu, Sportowiec Roku, Nagroda Artystyczna, Mecenas Kultury, Ambasador Ełku, Przedsiębiorca Roku, Postawa Godna Naśladowania, Nagroda Specjalna.

W tym roku wpłynęło 20 wniosków, które rozpatrywała specjalna kapituła, w składzie:

·         Piotr Witaszczyk - Przewodniczący Kapituły, laureat Nagrody Białej Lilii 2006 w kategorii Ambasador Ełku

·         Artur Urbański – Zastępca Prezydenta Miasta Ełku

·         Włodzimierz Szelążek – Przewodniczący Rady Miasta Ełku

·         Stanisław Rudnik - laureat Nagrody Białej Lilii 2007 w kategorii Nagroda Artystyczna

·         Mirosław Sawczyński - laureat Nagrody Białej Lilii 2006 w kategorii Mecenas Kultury

·         Klemens Rydzewski - laureat Nagrody Białej Lilii 2008 w kategorii Nagroda Specjalna

·         Nikodem Kemicer - laureat Nagrody Białej Lilii 2011 w kategorii postawa Godna Naśladowania

·         Oskar Sosnowski - laureat Nagrody Białej Lilii 2015 w kategorii Sportowiec Roku

Kapituła rekomendowała przyznanie w tym roku 9 nagród oraz 3 wyróżnień. Uroczysta gala odbyła się 4 grudnia 2019 roku w Ełckim Centrum Kultury. Laureatów uhonorowali Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Włodzimierz Szelążek.

Nominowani i laureaci Nagrody Białej Lilii:

Kategoria „Mecenas Sportu”

·         Nagroda: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Kategoria „Sportowiec Roku”

·         Wyróżnienie: Adrian Krukowski

Kategoria „Nagroda Artystyczna”

·         Nagroda: pośmiertnie – śp. Jerzy Sulima

Kategoria „Mecenas Kultury”

·         Nagroda: Dariusz Buźniak

Kategoria „Ambasador Ełku”

·         Nagroda: UKS MOS Ełk

Kategoria „Przedsiębiorca Roku”