Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 10 Grudnia 2019

"Karuzela" się rozkręca

10 Grudnia 2019, Autor: Paweł Butwiłowski

Nowe Centrum Handlowe „Karuzela” powstanie przy obwodnicy ełckiej na terenie strefy ekonomicznej. Dziś (10 grudnia) odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę inwestycji. Otwarcie obiektu planowane jest na IV kwartał 2020 roku. „Karuzela” zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób. Całkowity koszt inwestycji to ponad 100 mln zł.

Karuzela w Ełku to jeden z największych projektów będących efektem współpracy belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding. Obiekt powstanie przy ulicy Przemysłowej, w sąsiedztwie sklepu Castorama.

- To kolejna inwestycja, o którą skutecznie zabiegaliśmy jako samorząd. Pierwsze plany realizacji inwestycji pojawiły się przed około 9- laty, kiedy pojawili się pierwsi inwestorzy. Nabyli oni grunty od pierwotnej firmy, a w ubiegłym roku również od miasta Ełku. Cieszę się, że ostatecznie po wielu rozmowach oraz znalezieniu partnerów podjęta została decyzja o budowie galerii - powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

- Ta inwestycja to nowe miejsca pracy, to także nowe wpływy z podatku od nieruchomości do budżetu miasta. Miejsce to spowoduje, że więcej osób będzie korzystało z usług handlowych w Ełku. Dzięki niej rozwinie się także rynek podwykonawców - dodaje Tomasz Andrukiewicz.

W ramach inwestycji na działce przy ulicy Przemysłowej zrealizowany zostanie kompleks budynków o powierzchni ponad 21 000 mkw., które razem z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie. W nowych budynkach znajdzie się ponad 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy b1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan. Powstanie również stacja paliw i restauracja przejazdowa. Przed centrum handlowym zostanie zbudowany przestronny parking naziemny, który docelowo pomieści 1 200 samochodów osobowych. W Karuzeli swoje lokale otworzą m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport oraz Rossmann i inni.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, co wynika z potencjału samego miasta, jak również planowanych inwestycji infrastrukturalnych w regionie. Karuzelę w Ełku wyróżniać będzie wiele. Są to przede wszystkim: łatwa dostępność komunikacyjna, duża oferta handlowa, największy w regionie i najnowocześniejszy hipermarket oraz duży, jednopoziomowy parking. Mogę śmiało powiedzieć, że z dniem dzisiejszym staliśmy się oficjalnie integralną częścią tego miasta – dodaje Grzegorz Pękalski, Prezes Zarządu Karuzela Holding.

Karuzela na etapie realizacji inwestycji zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób. Całkowity koszt inwestycji  w Ełku to ponad 100 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2020 r. Inwestorami są Karuzela Holding i Mitiska REIM, a generalnym wykonawcą – CFE Sp. z o.o.

Cieszymy się, że inwestorzy Karuzeli w Ełku zaufali firmie CFE i postanowili właśnie z nami zrealizować ten projekt. Tempo prac jest intensywne i postępuje zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Plac budowy został nam udostępniony 6 listopada br., a już wykonaliśmy m.in. roboty ziemne, sieci, w tym tygodniu zaczynamy budować fundamenty hali. Mogę zapewnić, że w przyszłym roku o tej samej porze, będziemy świętować uroczyste otwarcie Karuzeli w Ełku – podkreśla Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Sp. z o.o.