Autor: Maciej Juchniewicz | Data publikacji: 11 Lutego 2020

Spotkanie informacyjne Programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy

11 Lutego 2020, Autor: Maciej Juchniewicz

Szanowni Państwo, w imieniu Prezydenta Miasta Ełku oraz operatorów programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy serdecznie zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące programu, które odbędzie się 27.02.2020 r. (czwartek) w godz. 15.00-18.30 w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej przy ul. Kościuszki 27A w Ełku.

Spotkanie organizujemy w związku z rozpoczętym w lutym pierwszym naborem wniosków w ramach konkursu tematycznego. W programie wspierane będą projekty obejmujące następujące obszary:

1. Angażowanie obywateli i obywatelek w sprawy publiczne i działania społeczne
  2. Ochrona praw człowieka i równe traktowanie
  3. Wzmocnienie grup narażonych na wykluczenie

W trakcie spotkania opowiemy o założeniach programu i pierwszego naboru, a także o wyzwaniach związanych z obszarami wspieranymi przez program. Pokażemy inspirujące przykłady i odpowiemy na Państwa pytania. Część spotkania będzie miała charakter warsztatowy - skupimy się w jej trakcie na Państwa wstępnych pomysłach na projekty. Zachęcamy więc do pomyślenia na ten temat jeszcze przed spotkaniem.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych. Zapraszamy zarówno większe jak i mniejsze organizacje z przynajmniej rocznym stażem działania.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Bardzo prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod tym linkiem: https://forms.gle/j5yVYvAa5dbTraiW7

Na zgłoszenia czekamy do 23.02. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów podróży na spotkanie.

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jego celem jest wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.

Więcej informacji o Programie znajduje się na stronie aktywniobywatele.org.pl, a skrót podstawowych informacji również w >> ulotce informacyjnej (kliknij, by ją pobrać).

Informacji organizacyjnych dotyczących spotkania w Ełku udziela: Maciej Juchniewicz, Urząd Miasta Ełku - Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, (tel. 87 732 61 86, m.juchniewicz@um.elk.pl).

W sprawach dotyczących samego programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy i założeń spotkania prosimy o kontakt z Marią Perchuć-Żółtowską (22 100 55 94, mperchuc@stocznia.org.pl).

Organizatorami są Fundacja im. Stefana Batorego i Pracownia Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” we współpracy z Prezydentem Miasta Ełku.

Pozdrawiamy serdecznie, Organizatorzy - zespół programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy