Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 11 Marca 2020
Szkoły, przedszkola, żłobki, instytucje kultury i obiekty sportowe w Ełku zamknięte
W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem od jutra w ełckich szkołach, przedszkolach i żłobkach nie będzie zajęć. W czwartek i piątek w szkołach będą prowadzone zajęcia opiekuńczo – wychowawcze, dla dzieci, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki w domach. Natomiast od poniedziałku 16 marca na dwa tygodnie wszystkie placówki oświatowe będą całkowicie zamknięte. W Ełku do odwołania nieczynne będą także instytucje kultury oraz decyzją ełckiego samorządu obiekty sportowe. Apelujemy do dzieci i młodzieży o odpowiedzialność i nie spotykanie się w grupach rówieśniczych.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Ełku w trybie pilnym odbyło się spotkanie z dyrektorami ełckich szkół, przedszkoli i żłobka, na którym przekazane zostały informacje i instrukcje dotyczące funkcjonowania obiektów oraz zapewniające bezpieczeństwo dzieci, kadry pedagogicznej i pracowników tych placówek.

W czwartek i piątek, tj. 12 – 13 marca w ełckich szkołach lekcje są odwołane. Prowadzone jedynie będą dyżury opiekuńczo – wychowawcze dla dzieci, które nie będą mogły pozostać w domu bez opieki rodziców.

Od 16 do 25 marca szkoły, przedszkola, żłobki i pozostałe placówki oświatowe w Ełku będą zamknięte. Nieczynne będzie także Centrum Edukacji Ekologicznej.

Przypominamy, że zasiłek opiekuńczy (14 dni) przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym rodzicom i opiekunom prawnym dzieci do 8 roku życia.

Apelujemy do dzieci i młodzieży, by w tym okresie ograniczyły kontakty rówieśnicze i unikały przebywania w dużych skupiskach ludzi, w tym w centrach handlowych.

Do odwołania nieczynne będą także instytucje kultury, tj. Ełckie Centrum Kultury, kino, Szkoła Artystyczna, Muzeum Historyczne, Miejska Biblioteka Publiczna.

Samorząd ełcki dodatkowo podjął decyzję o zamknięciu do odwołania wszystkich obiektów sportowych, tj. m.in. pływalni, kortów tenisowych, hal sportowych, parku linowego, boisk oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Działania ełckiego samorządu zostały podjęte w oparciu o decyzje rządu przekazane podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz poszczególnych ministrów.

 

Przypominamy także, że z inicjatywy ełckiego samorządu:

  • w Ełku do odwołania wstrzymana została organizacja imprez sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych i innych planowanych w kalendarzu wydarzeń;
  • ze względów bezpieczeństwa pacjentów wprowadzony został zakaz odwiedzin w ełckim szpitalu miejskim Pro – Medica;
  • w autobusach MZK wstrzymana została sprzedaż biletów oraz nieczynne będą drzwi od strony kierowców;