Autor: Zbigniew Dąbrowski | Data publikacji: 26 Marca 2020

XVI Sesja Rady Miasta Ełku

26 Marca 2020, Autor: Zbigniew Dąbrowski

W poniedziałek 30 marca 2020 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku, odbędzie się XVI zwyczajna sesja Rady Miasta Ełku.
Osoby zainteresowane mogą oglądać transmisję w Internecie.

Proponowany porządek obrad:

1.  Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.
2.
Zatwierdzenie porządku obrad.
3.
Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Ełku za okres między sesjami.
4.
Podjęcie uchwały w sprawie  zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Ełku na lata 2020-2030.
5.
Podjęcie uchwały w sprawie  zmian w budżecie miasta Ełku na 2020 rok.
6.
Podjęcie uchwały w sprawie  w sprawie emisji obligacji komunalnych w 2020 roku.
7.
Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia oprocentowania przy sprzedaży lokali mieszkalnych na rzecz najemców.
8.
Podjęcie uchwały zmieniający uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2019-2020.
9.
Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia pod nazwą Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Kasztanami” w Ełku i nadania statutu.
10.
Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Ełk – Dolna”.
11.
Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zwanego „EŁK – SP nr 5”.
12.
Projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie udostępnienia przystanków komunikacyjnych.
13.
Podjęcie uchwały w sprawie przekazania skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.
14.
Podjęcie uchwały w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Miasta Ełku.
15.
Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Miasta Ełku i zagospodarowaniu tych odpadów.
16.
Podjęcie uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na obszarze miasta Ełku w 2020 r. oraz określenia  sezonu kąpielowego.
17.
Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia składów osobowych stałych Komisji Rady Miasta Ełku.
18.
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt  na terenie Gminy Miasta Ełku w 2020 roku.
19.
Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego za 2029 rok.
20.
Sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2019.
21.
Sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2019.
22.
Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w Ełku oraz „3-letniego Programu Wspierania Rodziny w mieście Ełku na lata 2019-2021” za rok 2019.
23.
Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Gminy Miasta Ełku na lata 2016-2020 za rok 2019.
24.
Sprawozdanie z realizacji „Ełckiej Karty Rodziny 3+” za rok 2019.
25.
Sprawozdanie z realizacji „Ełckiej Karty Seniora” za rok 2019.
26.
Interpelacje i zapytania radnych.
27.
Oświadczenia i wolne wnioski.
28.
Zakończenie obrad.

Sesje Rady Miasta Ełku w kadencji samorządowej 2018-2023 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanale YouTube Rada Miasta Ełku.