Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 17 Czerwca 2020

AKTUALIZACJA! Kolejne przypadki zakażenia COVID-19 w Ełku

17 Czerwca 2020, Autor: Joanna Kowalewska

Dodatni wynik zakażenia koronawirusem w powiecie ełckim w ostatnim czasie stwierdzono u ośmiu osób. Kolejne trzy osoby to chłopak z Ełku i dwie osoby z powiatu ełckiego. Pamiętajmy o stosowaniu się do aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarnych m.in. o noszeniu maseczek i zachowywaniu bezpiecznych odległości szczególnie w galeriach, sklepach i instytucjach publicznych.

Aktualnie w powiecie ełckim mamy potwierdzonych łącznie osiem nowych przypadków zakażania koronawirusem. Również w okolicy naszego powiatu codziennie wzrasta liczba osób zakażonych.

W związku ze zwiększającym się z dnia na dzień ryzykiem zakażenia koronawirusem i jego rozprzestrzeniania, zwracamy się do mieszkańców Ełku o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń rządu, m.in. w zakresie unikania skupisk ludzkich, używania maseczek w galeriach, sklepach, przychodniach lekarskich czy instytucjach publicznych. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz bliskich.

Aktualne raporty sanepidu dostępne są na stronie: http://www.bip.visacom.pl/psse_elk/