Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 23 Czerwca 2020

Obchody 595-lecia Ełku

23 Czerwca 2020, Autor: Iga Arciszewska

W 1425 roku Wielki Mistrz zakonu krzyżackiego Paul von Rusdorf nadał akt lokacyjny wsi Ełk. Pierwszym sołtysem został wówczas Bartosz Bratumił. Od tamtego czasu minęło 595 lat. Aby zaakcentować ten jubileusz miejskie instytucje przygotowały szereg inicjatyw, wśród których są m.in. gra terenowa, koncerty, quiz wiedzy o Ełku, wystawy czy marsz na orientację.

Rok 2020 jest szczególny dla naszego miasta, ponieważ obchodzimy 595-lecie powstania Ełku.

Z powodu pandemii koronawirusa i ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń, kalendarz inicjatyw poświęconych obchodom 595-lecia Ełku jest ograniczony.

Urodzinowy jubileusz w tym roku świętujemy w dniach 24 – 30 czerwca, czyli w terminie w którym przypadają Dni Miasta Ełku. Zapraszamy do udziału w zaplanowanych koncertach, obejrzenia wystaw, udziału w grze miejskiej – Serce Luizy oraz sprawdzenia poziomu wiedzy o Ełku w quizie opracowanym specjalnie na tę okazję.

Szczegółowe informacje na temat inicjatyw dostępne są na stronach internetowych organizatorów:

Ełckie Centrum Kultury: www.eck.elk.pl

Muzeum Historyczne w Ełku: www.muzeum.elk.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku im. Zofii Nasierowskiej: www.biblioteka.elk.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku: www.mosir.elk.pl