Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 01 Lipca 2020

Wnioski na świadczenia z programu „Rodzina 500+”oraz "Dobry Start"

01 Lipca 2020, Autor: Paweł Butwiłowski

W 2020 roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Ponadto od 1 lipca można składać wnioski online na świadczenie z programu "Dobry Start" na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

Informacja dla rodziców pobierających świadczenie 500+

Uwaga! W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Świadczenie 500+ będzie wypłacane co miesiąc aż do 31 maja 2021 r.,  na podstawie ubiegłorocznego wniosku, złożonego po 1 lipca 2019 r. Świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do ukończenia 18 roku życia.

Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego należy złożyć tylko wtedy, gdy w rodzinie urodzi się nowe dziecko. Wnioski takie można składać online za pomocą  portalu EMP@TIA, PUE ZUS oraz przez bankowość elektroniczną oraz drogą tradycyjną (papierową) w Wydziale Świadczeń Urzędu Miasta Ełku na ul. Piłsudskiego 6 lub listownie pocztą.

Świadczenie z programu ”Dobry Start" na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Program „Dobry Start” jest inwestycją w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Kiedy złożyć wniosek?
  • od 1 lipca - można składać online za pomocą  portalu EMPATIA, PUE ZUS oraz przez bankowość elektroniczną.
  • od 1 sierpnia  również drogą tradycyjną (papierową) w Wydziale Świadczeń Urzędu Miasta Ełku na ul. Piłsudskiego 6 lub listownie pocztą. Ze względu na trwającą epidemię zachęcamy jednak do składania wniosków drogą elektroniczną.
Wnioski o „Dobry start” można składać do 30 listopada

Dla kogo wsparcie?
Świadczenie „Dobry start” - przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Świadczenie nie przysługuje przedszkolakom, uczniom „zerówki” oraz studentom.

Więcej informacji udziela Wydział Świadczeń Urzędu Miasta Ełku, tel. 87 73 26 106