Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 04 Listopada 2020

Karuzela już się kręci

04 Listopada 2020, Autor: Iga Arciszewska

Dzisiaj w Ełku oficjalnie otwarto „Karuzelę”, czyli największy obiekt handlowy w regionie. Ełczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mogą już teraz zrobić zakupy w ok. 20 sklepach, w tym odzieżowych, obuwniczych, drogeryjnych, ze sprzętami RTV, AGD oraz produktami dla czworonogów. Budowa tego obiektu trwała 12 miesięcy.

Budowa Karuzeli trwała 12 miesięcy (chociaż cały proces przygotowawczy trwał 3 lata). Obiekt ma powierzchnię 12 tys. m2. Aktualnie otwartych zostało ok. 20 sklepów, w tym odzieżowych, obuwniczych, drogeryjnych, ze sprzętem RTV, AGD oraz produktami dla zwierząt. W przyszłym roku do użytku zostanie oddany również sklep spożywczy Bi1. Zatrudnienie w galerii znajdzie ok. 350 osób. Jest to 5 obiekt pod nazwą „Karuzela” w Polsce. Koszt inwestycji to ok. 80 mln zł.

Symboliczną wstęgę otwierającą „Karuzelę” przeciął dzisiaj w towarzystwie prezesa obiektu oraz dyrektora generalnego wykonawcy prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele instytucji i firm zaangażowanych w realizację inwestycji.

Będzie to nowe miejsce pracy ełczan i mieszkańców sąsiednich miejscowości, a także kolejne miejsce spotkań mieszkańców. Obiekt ten stanie się również ośrodkiem rozwoju handlu w naszym regionie, a wpływy z podatków zasilą budżet miasta – mówił dzisiaj podczas oficjalnego otwarcia galerii prezydent Ełku.

Inwestycja powstała dzięki współpracy prywatnego inwestora z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną Podstrefą Ełk oraz Urzędu Miasta Ełku.