Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 15 Lutego 2021

Baczyński po raz dwudziesty szósty

15 Lutego 2021, Autor: Joanna Kowalewska

Już po raz XXVI Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku organizuje Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi „Po stronie nadziei”.

Tylko do 16 lutego zainteresowani udziałem uczniowie szkół podstawowych i młodzież ze szkół ponadpodstawowych województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 13-15 i 16-20 lat  mogą zgłaszać swoje prace w 4 formułach: Konkursie na jeden wiersz własny- „Piórem wyrażone 2021”,  Konkursie  historycznym, Konkursie plastycznym i Konkursie fotograficznym.  Jurorzy przyznają nagrody autorom najlepszych prac w dniu 19 lutego 2021r.

W tym roku minęła setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, reprezentanta pokolenia Kolumbów, poety, żołnierza, pośmiertnie odznaczonego Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury. Społeczność szkolna chce uświetnić tę rocznicę, popularyzując twórczość i idee swego patrona. Ważny dla niej jest fakt, że Sejm Rzeczypospolitej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa  Kamila  Baczyńskiego został objęty patronatem Prezydenta Miasta Ełku, Starosty Ełckiego, Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty. Jest finansowany z budżetu Urzędu Miasta Ełku, Starostwa Powiatowego w Ełku, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży “Inicjatywa”.