Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 31 Maja 2021

Ulica Pułaskiego będzie jednokierunkowa

31 Maja 2021, Autor: Iga Arciszewska

Ruch jednokierunkowy na ul. Pułaskiego będzie odbywał się od ulicy Wojska Polskiego w kierunku ulicy Zamkowej. Zmiana będzie obowiązywała od 1 czerwca na okres letni. Rozwiązanie to poprzedzone zostało konsultacjami społecznymi m.in. z mieszkańcami oraz właścicielami obiektów gastronomicznych przy promenadzie. Dzięki temu obszar ten stanie się bezpieczniejszy dla mieszkańców i turystów.

Ruch kierunkowy na ul. Pułaskiego na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Zamkowej będzie obowiązywał w terminie od 1 czerwca przez okres letni.

Przyjęte rozwiązanie zwiększy  bezpieczeństwo pieszych i usprawni ruch samochodowy w okolicy promenady. Umożliwi też zatrzymywanie się gości hotelowych przed wejściem głównym w celu zameldowania się i transportu bagażu. Będą również wydzielone miejsca zatrzymywania się dostawców towarów do lokali gastronomicznych, a także wydzielona zatoka pojazdów taxi.

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Pułaskiego na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Zamkowej zostało poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami Ełku.

Konsultacje społeczne były elementem polityki parkingowej miasta Ełku i przeprowadzone były w okresie 14 lipca – 31 lipca 2020 r. W konsultacjach społecznych wzięli udział mieszkańcy Ełku oraz instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i inne podmioty z terenu Miasta. Dzięki spotkaniom i rozmowom udało się ustalić, że zdaniem osób biorących udział w konsultacjach wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Pułaskiego (od ul. Wojska Polskiego do ul. Zamkowej) jest potrzebne i przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w spotkaniach i wyrazili swoją opinię.