Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 04 Sierpnia 2021

Prezydent spotkał się z żołnierzami wojsk NATO

04 Sierpnia 2021, Autor: Joanna Kowalewska

Przedstawiciele armii amerykańskiej stacjonującej w jednostce wojskowej w Bemowie Piskim byli dzisiaj gośćmi prezydenta Ełku. Kolejny kontyngent stacjonuje od czerwca 2021 r. do marca 2022 r. w naszym kraju i objął dowodzenie Wielonarodową Batalionową Grupą Bojową NATO. Dowódcą został ppłk Craig Broyles.

Żołnierze, którzy stacjonują na Mazurach zainteresowani są podjęciem współpracy z ełckim samorządem. Podczas dzisiejszej rozmowy z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem, ppłk Craig Broyles oraz jego współpracownicy zadeklarowali gotowość do pomocy i wspólnych działań.

Prezydent podziękował za zaangażowanie i dotychczasową współpracę. Żołnierze uczestniczyli m.in. w biegach, imprezach turystycznych czy charytatywnych w naszym mieście.

W spotkaniu z prezydentem miasta, które odbyło się 4 sierpnia w ratuszu, wzięło udział czterech przedstawicieli wojsk amerykańskich. W trakcie rozmowy prezydent Tomasz Andrukiewicz zaprezentował nasze miasto.